Bonus info

baner

Instytut Finansów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie

Koło Naukowe
Rynków Finansowych
Bonus

Studenci na targach przedsiębiorczości
Wyjazd

Studenci na targach przedsiębiorczości

Październik 13, 2014

SKRF Bonus

- A +

Ostatni rok akademicki zdecydowanie można uznać za udany dla Studenckiego Koła Naukowego Rynków Finansowych „Bonus”. Działająca w nim młodzież z zaangażowaniem realizowała różnego rodzaju przedsięwzięcia mające na celu promocję nie tylko instytutu finansów, ale przede wszystkim całej uczelni. Liczne wykłady otwarte oraz cieszący się wielkim zainteresowaniem konkurs wiedzy ekonomicznej klasyfikowały się za każdym razem jako spory sukces.

Jednak po pracy przychodzi czas na odpoczynek, którym dla studentów był dwudniowy wyjazd do Poznania na Targi Przedsiębiorczości, czyli coroczne wydarzenie stworzone z myślą o przedsiębiorcach i osobach chcących w przyszłości rozpocząć własną działalność. Młodzież miała okazję porozmawiać z przedstawicielami wielu firm oraz miast, które promowały swoje turystyczne atuty. Jednym z ciekawszych elementów Poznańskich Dni Przedsiębiorczości, które w tym roku odbyły się w dniach 7-8 maja, były wykłady prowadzone przez wybitne osoby dające wskazówki jak osiągnąć sukces, prowadzić firmę a także wyjaśniające zawiłe procedury związane z rozpoczynaniem swojej przygody na tym polu. Mimo zdecydowanego ukierunkowania całości na tematy ekonomiczne nie zabrakło również przyjemnego zaskoczenia w postaci wykładów psychologicznych, na których można było dowiedzieć się jak efektywnie organizować swój czas i jak wpływać na ludzi nie dając jednocześnie manipulować samym sobą.

Jak wiadomo nie tylko przedsiębiorczością człowiek żyje, dlatego studenci wolny czas poświęcili także na zwiedzanie najpiękniejszych miejsc Poznania takich jak rynek czy Palmiarnia, gdzie mimo nieprzyjaznej pogody mogli na chwilę poczuć się gośćmi tropikalnej dżungli, sawanny, pustyni...

Wyjazd z pewnością na długi czas zapisze się w pamięci wszystkich uczestników, gdyż nie tylko pozwolił im na pogłębienie swojej wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim dał możliwość konwersacji z osobami, które osiągnęły sukces na polu przedsiębiorczości, jednocześnie wysłuchując ich wskazówek oraz rad będących zdecydowaną pomocą w przyszłości.

Partnerzy