Bonus info

baner

Instytut Finansów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie

Koło Naukowe
Rynków Finansowych
Bonus

Giełda bez tajemnic
Wykład

Giełda bez tajemnic

Maj 09, 2014

SKRF Bonus

- A +

Jak grać na giełdzie? Czy jest jakaś recepta na sukces? Czy graczy giełdowych można określić mianem hazardzistów? Na te i wiele innych pytań padła odpowiedź podczas wykładu pt. „Hossa i bessa na giełdzie”, który wygłosił prof. Mariusz Czekała. Wykład połączony z „symulacją giełdową”, którą poprowadziła mgr inż. Adriana Halikowska, odbył się w piątek 25 kwietnia 2014 roku.

Mając w pamięci doskonałą współpracę Studenckiego Koła Naukowego Rynków Finansowych „Bonus” z dr hab. Mariuszem Czekałą, prof. PWSZ w Nysie czekaliśmy niecierpliwie na kolejną odsłonę wykładów otwartych, które cieszyły się wielką popularnością ostatnim razem.

Jak się okazało studenci i prowadzący ponownie bardzo pozytywnie zadziwili nas formą całego przedsięwzięcia, które odbyło się w ostatni piątek, tj. 25.04.2014 i składało się z trzech powiązanych ze sobą części.

Kilka dni wcześniej w budynkach PWSZ w Nysie, jak i na stronie internetowej koła mogliśmy znaleźć informacje na temat wykładu otwartego pt. „Hossa i bessa na giełdzie” i choć organizatorzy spodziewali się sporego zainteresowania ilość przybyłych na wystąpienie dr hab. Czekały przeszła ich wszelkie oczekiwania; sala zapełniona była po brzegi, dla niektórych nawet zabrakło miejsc siedzących. Za zdecydowany sukces można uznać nie tylko ilość ale i przedział wiekowy słuchaczy, wśród których znaleźli się studenci różnych kierunków, jak również uczniowie szkół średnich, dla których przewidziana została później dalsza część atrakcji.

Po ciekawym i pouczającym wykładzie odbyła się symulacja gry na giełdzie przeprowadzona przez mgr inż. Adrianę Halikowską. Dzięki generowanym przez program danym uczniowie dokonywali decyzji mogącym przynieść im korzyść lub niespodziewanie doprowadzić do bankructwa. Pełna emocji symulacja zakończyła się wyłonieniem trzech najefektywniej inwestujących osób i wręczeniem im nagród. W czasie, gdy przybyli mogli wcielić się w rolę inwestorów giełdowych ich koledzy brali udział w „Turnieju wiedzy o przedsiębiorczości”. Sześć wydelegowanych przez każdą z nyskich szkół średnich osób stanęło w szranki w trzyosobowych drużynach mierząc się z przygotowanymi przez członków koła „Bonus” pytaniami. Rywalizacja była zawzięta i nie obeszło się bez dogrywki, jednak po wyłonieniu zwycięzców również oni otrzymali za swój trud i wiedzę nagrody zakupione dzięki patronatowi sponsorów.

Można zdecydowanie stwierdzić, iż kolejne przedsięwzięcie koła „Bonus” zakończyło się wielkim sukcesem pozwalając promować nie tylko kierunek, ale również całą Uczelnię. Pozostaje mieć nadzieję, że w swojej dalszej działalności członkowie będą wykazywać się wciąż tak wielką kreatywnością i chęcią do działania, a organizowane przez nich wydarzenia sukcesywnie będą zyskiwały na popularności, jak dzieje się to do tej pory.

Wyniki konkursu:

  • miejsce I: I LO Carolinum gr. II: Cisakowski Maciej, Hryc Arkadiusz, Kubat Darek.
  • miejsce II: Zespół Szkół Ekonomicznych gr. I: Kurp Daria, Reczek Dawid, Suchanek Małgorzata.
  • miejsce III: Zespół Szkół Ekonomicznych gr. II: Gąsior Joanna, Kaczyńska Daria, Kufa Patrycja.

Partnerzy